Yaşam

Aydın Büyükşehir Belediyesi Atatürk Resim Sergisi Açıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, “Atatürk Resim Sergisi”nin açılışını Cumhuriyet Halk Partisi Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Atatürkçü Fikirler Derneği (ADD) Aydın Şube Başkanı Nüket Akgönül Yoğurtçu ile birlikte yaptı. .

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılını birçok etkinlik düzenleyerek kutlayan Büyükşehir Belediyesi, ADD iş birliğiyle resim sergisi düzenledi. Çerçioğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Atatürkçü Fikirler Derneği (ADD) Aydın Şube Başkanı Nüket Akgönül Yoğurtçu ile birlikte açtığı stantta, Gazi Mustafa Kemal’in hayatından kesitler Atatürk sergilendi. Sunulan fotoğraflar dahildir.

Açılışta konuşan Çerçioğlu, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçlu olduklarını söyledi. Çerçioğlu, “Bugün bir kadın olarak açıklama yapabiliyorsam bu Atatürk’ün sayesindedir.”

Atatürk Kent Meydanı’ndaki Aydın Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen stant, 17 Kasım Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu