Haber

Bir Adamı Kaçırıp Dansçı Kostümü Giydirdiler! Yargıtay Kararları Bozdu: ‘Döner Kardeşler’ Serbest Bırakıldı

Yağma, silahla yaralama, tefecilik, saldırı, tehdit ve şantaj gibi çok sayıda suçtan yargılanan ve hapis cezalarının bir kısmı Yargıtay tarafından bozulan Turhan Döner ve kardeşi Emirhan Döner, bugün tahliye edildi.

Emirhan Döner, önceki savunmasında Sedat Peker’in kendisini tehdit ettiğini söyleyerek, “Bu örgütün elebaşı Sedat Peker’dir” demişti.

‘Döner Kardeşler’ olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Turhan Döner ve kardeşi Emirhan Döner, Zeytinburnu ve çevresinde çok sayıda yağma ve gasp olayına karıştı. Son olarak ‘Döner Kardeşler’, parasını isteyen bir vatandaşı kaçırıp dansöz kıyafeti giydirdikten sonra görüntülerini internette paylaşarak gündeme geldi.

Suç örgütü lideri Emirhan Döner, iki yıl önceki duruşmada savunmasında Sedat Peker’in kendisini tehdit ettiğini söylemişti. Döner, “Sedat Peker’in avukatı beni ziyaret edip ailemi tehdit ettiği için bugüne kadar konuşamadım. Bu örgütün başkanı Sedat Peker. Yardımcıları Ufuk Yapıcı ve Cenk Özden. Hareketlerin kışkırtıcısı da Sedat Peker. Söyleyeceklerimin ardından Sedat Peker “Çok kişi yargılanacak” dedi.

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Emirhan Döner’e 7 ayrı suçtan 44 yıl 3 ay, kardeşi Turhan Döner’e ise 7 ayrı suçtan 34 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Kararın ardından belge, itiraz üzerine istinaf mahkemesine gitti ve orada cezalar onandı. Ancak itiraz üzerine belge bu kez Yargıtay’a gitti.

Yargıtay Ceza Dairesi, cezaların bir kısmını bozdu, bir kısmını da onadı. Kararın bir kısmının bozulmasının ardından Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Döner kardeşlerin, başka bir suçtan tutuklanmamaları veya mahkum edilmemeleri halinde, yattıkları süreyi de dikkate alarak 2 gün önce tahliyesine karar verdi.

Yargıtay kararının ardından Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi belgeyle ilgili yeniden yargılama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu