Haber

HDP’yi sorumlu tutan terör mağduru aileler eylemlerine devam ediyor

Hakkari’de çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan terör mağdurlarının aileleri, parti il ​​başkanlığı önünde eylemlerini sürdürdü.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki meydana gelen aileler, “Hakkari anneleri, Diyarbakır anneleri el ele” yazılı pankart, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasına yürüdü.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak tepkilerini gösteren aileler, çocuklarına “teslim olun” çağrılarını yineledi.

Eylemin temelini oluşturan küme adına açıklama yapan Naime Kutlar, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 11 Haziran’da şehit olan askerlere başsağlığı ve sabır diledi.

Kutlar, ailelerin mağduru olarak dağa kaçırılan ve kandırılan çocuklarına kavuşmak ve seslerini duyurmak için geldiklerini belirterek, 46 haftadır bağırdıklarını ve haykırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Çocuklarının kimsenin piyonu olmayacağını kaydeden Kutlar, şunları kaydetti:

“Gelin korkmayın birlik olalım. Çocuklarımızı hep birlikte dağdan indirelim. Kararlılıkla sesini yükselten annelerimiz sayesinde terör örgütlerinin elindeki bebeklerimizi kurtaracağımıza inanıyoruz. Tüm anneler nöbette ‘teröre son’ diyoruz, buradan terörü lanetliyoruz, sesleniyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür, başta Hakkari halkı olmak üzere tüm halkımız uyansın. hain pkk ve taşeronlarının gerçek yüzünü görsünler.hakkarili anneleri olarak buradan davetimizdir bize katılın bu haklı davayı birlikte büyütelim.çocuklarımızla birlikte güzel yarınlar olsun.pkk kaybedecek anneler kazanacak.PKK kaybettiğinde hiçbir ananın yüreği yanmayacak, kan ve ölümler son bulacaktır.”

Bazı şehit yakınları da ailelere takviye kuvvet verdi.

goynukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu