Haber

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gökçeada Gündemi Değerlendirdi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Sarfiyat, Gökçeada ilçesine yaptığı ziyarette gündemi değerlendirdi.

İlçeye gelişinde partililer tarafından karşılanan Sarfiyat, AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Fatih Taylan ile görüştü.

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ayhan Masraf, TBMM Genel Kurulu’nun çalışmadığı günlerde Çanakkale’de vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerini dinlediğini söyledi.

Adada iki gün boyunca görüşme yapacaklarını anlatan Masraf, Türkiye’nin 14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki tehlikeli virajdan kurtulduğunu söyledi.

Muhalefeti eleştiren Masraf, “Zor bir seçim geçirdik. Sizlerin emeğiyle Allah bu ülkeyi korudu. Bu bizim tek başımıza başarabileceğimiz bir şey değildi. Bugün gördüklerimizden sonra bunu çok daha rahat ifade edebilirim. Daha önce de hep söyledik. Cumhur İttifakı olarak seçimi biz kazandık. Gittik. Karşımızdaki takımın kargaşasını düşünün. Onlara karşı mücadele ettik ve bugün çok şükür ülkemiz kazandı.” söz konusu.

Gökçeada’da yaklaşan yerel seçimlerde alınacak sonuçların da kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Direk, şöyle devam etti:

“Önümüzde belediye seçimi var. Bu seçimi kazanmanın yolu belli. Birlik ve beraberlik içinde seçime gitmek. Bazen ‘Gökçeada’da aday belli mi?’ “Aday belli. Bunu çok saklamaya gerek yok. Gökçeada’da adayımız seçimi kazanacak olan adaydır. Onun dışında bütün isimler hikaye. Adayın bir özelliği vardır; Gökçeada’da belediyecilik kazanacak aday. Duyduğunuz diğer isimler saçmalık.”

AK Parti’de mezhepçilik üzerinden kavga çıkarmak isteyenlere yer olmadığını vurgulayan Direk, şunları kaydetti:

“Mücadeleyi sevenlerin yeri mutlaka olur, giderler de CHP’de bunu yaparlar. Bakın Çanakkale’de delege seçiminde bile her şeyi yerle bir ettiler. Onlar bu işi biliyorlar. Ne derler dersek. birbirimizin yüzüne ömür boyu bakmayacağız çünkü biz kalbiyle iş yapan insanlarız biz kalbiyle iş yapan insanlarız kendi çıkarları için iş yapan insanlar değiliz. ‘Bu olmazsa ben yokum’ veya ‘Bu olursa ben yokum’ diyen dost önce evine çekilsin, onu dostumuz olarak tanımaktan vazgeçelim, dursun. Burada kalabalığın içinde boy gösteriyor.’Karşıma çıkardığı aday benim adayımdır’ derse onlarla birlikte yürürüz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu